O NAS

Polskie przedsiębiorstwo inżynieryjne Enersun Sp. z o. o. działa w branży chemii instalacyjnej, energetycznej, biochemicznej. Wdrażamy nowe lub ulepszone rozwiązania w zakresie ochrony metalu, biotechnologii oraz energii odnawialnej. Dysponujemy zapleczem badawczo-projektowym i linią produkcyjną.

Nasze produkty wytwarzamy z wysokiej jakości materiałów. Zanim trafią one do sprzedaży przechodzą szereg praktycznych testów. Bardzo dobrze znamy branżę instalacyjną. Współpracujemy z serwisantami oraz producentami urządzeń grzewczych. Zależy nam na dostarczaniu rozwiązań sprawdzonych, skutecznych, trwałych i bardziej przyjaznych dla środowiska naturalnego.

Jak powstają produkty Enersun?

 


Lepszy i optymalny

Zaczyna się od pragnienia stworzenia produktu lepszego i optymalnego. Współpracujemy z instalatorami różnych systemów grzewczych. Wiemy, które rozwiązania i preparaty nie spełniają oczekiwań użytkowników. Zagraniczne produkty chemii instalacyjnej nie zawsze sprawdzają się w instalacjach grzewczych rodzimych producentów. Tak rodzi się potrzeba i pragnienie zaoferowania Klientom preparatów skutecznych, podzespołów, które pozwolą na długie i bezawaryjne użytkowanie.

Narodziny produktu

Koncepcja produktu trafia do laboratorium gdzie tworzymy i testujemy różne jego warianty. Wiemy jaki ma być efekt końcowy, jednak uzyskanie pożądanych rezultatów wymaga wielu dni pracy. Zaczynamy od precyzyjnego określenia cech i norm jakie ma spełniać produkt. Następnie poszukujemy odpowiednich składników lub materiałów. Weryfikujemy możliwości łączenia substancji i zachodzące reakcje chemiczne. Szukamy zamienników bardziej przyjaznych dla środowiska i człowieka. Powstają prototypy produktów, które testujemy i oceniamy w kilku aspektach. Wybrany – najlepszy wariant poddajemy bardziej szczegółowym badaniom.

Testy praktyczne

Najważniejszym sprawdzianem dla produktów Enersun Sp. z o.o. są testy praktyczne i opinie instalatorów. Skuteczność i trwałość najlepiej weryfikuje długotrwałe użytkowanie w docelowym środowisku pracy. Informacje uzyskiwane od serwisantów są nieocenionym źródłem danych. Dzięki nim możemy udoskonalać  nasze produkty, tworzyć nowe ich warianty i lepiej odpowiadać na do potrzeb użytkowników. Wychodzimy z założenia, że należy robić coś dobrze, albo nie robić tego wcale. Zależy nam na zadowoleniu użytkowników i na wysokiej jakości naszych produktów.

Aktualności

Rozpoczęliśmy prace nad ekologicznym inhibitorem

W grudniu 2017 r. rozpoczęliśmy proce laboratoryjne nad opracowaniem receptury inhibitora korozji jeszcze bardziej przyjaznego dla środowiska – Teccor V ECO.  Substancją bazową  będzie

Okresowe praktyki w Enersun

Rozpoczynamy nabór osób pragnących odbyć wakacyjne praktyki w naszej firmie. Jak co roku niektórzy uczniowie toruńskich szkół średnich otrzymają szansę na zdobycie cennych umiejętności

Testy praktyczne inhibitora korozji Stalox

Zakończyliśmy testy praktyczne nowego inhibitora korozji Stalox. Testy trwały trzy sezony grzewcze i były prowadzone na dziewięciu instalacjach centralnego ogrzewania, w nowych i kilkunastoletnich